Interesante

Availability: In Stock

KEK ME XHINXHER

Përshkrim

KEK ME XHINXHER NE PROGRAMIN 7 TE PAJISJES SE BUKES BM450
Perberesit:
-115g gjalp
-175g mjalt
-125g sheqer kafe
-180ml qumesht
-1 veze e rrahur
-280g miell
-2 luge caji plot xhinxher i fresket
-2 luge caji pluhur per pjekje(baking powder)
-1 luge caji sode buke
Pergatitja:
1. Hidhni gjalpin, mjaltin dhe sheqerin ne nje tenxhere te vogel dhe ngrohini ngadale deri sa te shkrijne duke i perzier vazhdimisht
2. Lereni masen e formuar te ftohet pak dhe me pas hidheni te kazani i pajisjes se bukes
3. Shtoni qumeshtin,vezen dhe xhinxherin
4. Sitni miellin, pluhurin per pjekje e soden e me pas shtojini te kazani 5. Sigurohuni te vendosni mire kazanin ne pajisje
6. Shtypni programin 7 dhe start

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “KEK ME XHINXHER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta Mbylle
Çmime konkurruese, cilësi e garantuar.

©Copyright 2023 Interesante. All rights reserved